środa, 24 czerwca 2026

o tym, że jestem w procesie.



w kontekście dnia wczorajszego. i bez komentarza.

*

.. jeszcze dwa dni

Przesiaduję w tej placówce chuj wie po co. no na prawdę.  

Jakaś ministerialna kretynka idąc za głosem rodzicieli, jak mniemam, zwłaszcza tych zapracowanych z pierwszej fazy rozwojowej dziecka. że nie ma co z dzieckiem zrobić, jak placówka nie działa. oraz jakie ci nauczyciele mają długie wakacje, to skandal i to hańba...otóż zabrała nam tydzień wakacji. 

Zamiast już brykać wakacyjnie, siedzimy w PUSTEJ placówce. dzieci i młodzież , która porusza się samodzielnie i chałupy nie spali, zaraz po radzie klasyfikacyjnej Wypierdala z placówki na zieloną trawkę i święty boże nie pomoże. 

Tak, jeszcze się trochę nawytrząsam edukacyjnie. bo ta edukacja jest tak kulawa i dodupy, że aż bym ją do księgi Ginesa wpisała, za konsekwencje : w rozpierdolu. i konsekwentne niezdecydowanie: Jak nie prawicowa propaganda ideologiczna z kościółkiem tutejszym na czele, to Ta druga strona serwująca serwilizm.

 czyli włażenie w dupę .... najczęściej rodzicom. służalczość i podporzadkowanie władzy. robienie ze szkół, które mają edukować placówek zabawowo opiekuńczych. 

więc w placówce ja się nadal pakuję i nosimy z uczniami te dobra wszelakie, blejtramy, kwiaty, albumy, gliniaki do kiszenia ogórków do mojego auta, gęsiego. przez ogródek. ja im mówię przy okazji, tym pięciu osobom na krzyż, że odchodzę, żeby mieć czyste sumienie. oni nie rozumieją, że jak to mnie nie będzie ? i ciągle dostaje pytanie: Dlaczego. 

więc nadal się biję z myślami czy udać się na zakończenie w piątek. czy nie udać?

Na razie się trzymam, ale jak pójdę w piątek, to pęknę.

Także drę papiery, znaczy dziś zamierzam drzeć testy z lat ubiegłych i różne inne fatałaszki papierowe. lub przywieść na rozpałkę dla sąsiada. Rozdaję książki. napisałam pismo w sprawie przelania moich pieniędzy z kasy zapomogowo-pożyczkowej, o których zapomniałam, na moje konto. no i jaka niespodzianka, bo się sporo uzbierało, sfinansowana wycieczka na wyspy greckie i jeszcze zostanie ;-))

Trwają pogaduchy i ploty. obstawiam też zwierzenia w ogródku. nadrabiamy zaległości towarzyskie...

to w sumie okazuje się dobry czas...kawkujemy. herbatukjemy. 

No i czytam, skończyłam Wolwowicz " Odpowiedz kryje sie w tobie.

a zaczęłam "Złorzecze. Lektury w sam raz na takie dni. niewymagające. 

W nadchodzące wakacyjne miesiące, nie mam wakacji tradycyjnych, tyram w teatrze. i pracowni ceramicznej zwłaszcza. bo mam pewien Plan. ale znajdę czas na hamak i czytanie Murakamiego. nareszcie.


Róże aktualnie dają czadu, zwłaszcza ta pnąca na tarasie. kwiaty pchają się do łazienki.

Wczoraj po placówce znów na hamak, i czytanie słuchanie. wizualnie Zaczęliśmy wreszcie "Roostera, razem. ech upłakałam się. w głos. Padłam wcześniej. także dziś pobudka o 5ej. Melatonina potrzebna od zaraz. a dziś to z pewnością tabletki. Nie wkurzam się, jest ciepło, jasno, ptaki śpiewają. koguty pieją. Piszę więc, nadrabiam zaległości blogowe a o 8ej idę podlewać donice. i na spacer z Ciri.

Apropo,s róż, czeka mnie dziś dosłownie i namacalnie różany orgazm. Setki odmian róż zobaczę i powącham na imprezie we wsi u kuleżanki. i chyba jednak pojedziemy motorem a potem mnie Naczelnik po nocy odbierze samochodem?

ps

jest opcja, że mnie jednak coś obudziło, na przykład koguty u sąsiada. Naczelnik zostawia na noc otwarte okno połaciowe nad schodami, od strony kurnika. Koguty to jednak nie jest najgłośniejszy budzik, piekło się zaczyna, gdy się perlice odpalą...

2 komentarze:

  1. Ja wczoraj zaczęłam "I Will Find You" na Netflixie. Chciałam tak lajtowo, że po 2 odc. na dzień, wieczorkiem, dla relaksu no i pykło wczoraj 6 odc. 🤦‍♀️ Zastanawiałam się, czy jest sens o 3:00 w nocy bujać się do sypialni, czy już może kimnąć do tej 6:00 na kanapie w salonie 😄

    Mój tata jak zawsze zdziwiony, że jest coś takiego jak dzień ojca, kiedy z życzeniami dzwonię 😁

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ...ja nie mam już do kogo dzwonić od 1989.
      my też pyknęliśmy kilka odcinków, zwłaszcza, że zaledwie półgodzinne.

      Usuń

nie musisz Czytaczu ale możesz ....